Konténeres kukamosó berendezés


A konténeres kukamosó berendezés egy speciális járműre szerelt rendszer, amely a hulladéktároló edények (kukák, konténerek) hatékony és higiénikus tisztítására szolgál. A berendezés komplex rendszer, amely mechanikai, hidraulikus, pneumatikus és elektromos elemeket foglal magában.

Főbb részegységek:

  • Tartályrendszer: A jármű alvázán elhelyezett tartályokból áll, amelyek tiszta vizet (oldalsó tartályok) és a mosásból származó szennyezett vizet (központi tartály) tárolják. A tartályok rozsdamentes acélból készülnek, és hullámtörőkkel vannak ellátva a stabilitás érdekében. Kapacitásuk 2000 és 7000 liter között változhat. Szintjelzők, tisztítóaknák és leeresztő csapok tartoznak hozzájuk.
  • Mosókamra: Alumínium profilokból és panelekből épül fel. A kamra alján szennyvízgyűjtő tartály található, hálós szűrővel a hulladékok kiszűrésére. A könnyű tisztítás érdekében hátsó ajtóval van ellátva. A szennyezett vizet hidraulikus szivattyú szállítja a központi tartályba.
  • Tartálybillentő berendezés: A berendezés hátsó részén található, és alkalmas a DIN szabványnak megfelelő 660-1100 literes (speciális modelleknél 1700 literes) kukák felvételére, emelésére és forgatására. Kisebb (120-360 literes) tartályokhoz fésűs csatlakozórendszer is rendelkezésre áll, lehetővé téve egyszerre két tartály mosását. A rozsdamentes acél szerkezet hidraulikus hengerekkel mozog, a forgatás hidraulikus meghajtással történik. A kezelőpanelről vezérelhető a teljes ciklus.
  • Mellékhajtómű (TLT): A jármű sebességváltójához csatlakozik, és a vezérlőpanelről aktiválható. Ez biztosítja az energiát a hidraulikus és vízrendszerek számára.
  • Hidraulikus rendszer: Két különálló körre van osztva: egy a mosóberendezésekhez és a szállítószivattyúhoz, egy pedig a tartályfordító berendezéshez. A rendszer hidraulikus szivattyúval, mágnesszelepekkel, nyomáscsökkentő szelepekkel, visszatérő szűrővel és hidraulikaolaj-tartállyal van felszerelve.
  • Vízrendszer: A tiszta vizet nyomás alá helyezi és továbbítja a mosóberendezésekhez. Főbb elemei a nagynyomású szivattyú (40-60 liter/perc, 120-150 bar), pneumatikusan működtetett szelepek, vízszállító rendszer, vízszűrő és nyomáscsökkentő szelep. A szivattyút hidraulikus motor hajtja.

 Mosási folyamat és rendszerek:

  • Belső mosórendszer: Két önmozgó fej függőlegesen mozog a tartályok belső falain, biztosítva a hatékony tisztítást. A mosási idő 5 és 30 másodperc között állítható.
  • Külső mosórendszer: A tartályok külső falait speciális, lapos szórású fúvókák tisztítják. A fúvókák elhelyezése és száma a mosandó tartályok méretétől függ. A víznyomás és a fúvókák típusa biztosítja a külső felület alapos tisztítását. Az érintőképernyőn választható a belső, a külső vagy a kombinált mosási ciklus.
  • Elektromos rendszer: Felügyeli a mágnesszelepek és biztonsági berendezések működését. A paraméterek érintőképernyős monitoron keresztül programozhatók. A rendszer védőbiztosítékokkal, munkalámpával és forgó jelzőfényekkel van ellátva.
  • Pneumatikus rendszer: Nagynyomású levegőt biztosít a mozgatandó berendezésekhez. A rendszer kompresszorból, nyomásszabályozóból és elektromosan vezérelt szelepekből áll.
  • Vezérlőpanel: A berendezés hátulján található érintőképernyőn és a vezetőfülkében elhelyezett panelen keresztül vezérelhető a teljes rendszer. A kezelőszervek ikonokkal vannak jelölve, és lehetővé teszik a mosási ciklus indítását, a mosás típusának kiválasztását, a kuka ürítését, valamint opcionális funkciók (pl. fertőtlenítőszer, mosószer, melegvíz) beállítását. 

További információk:

  • Festés: A berendezés korrózióvédelme érdekében több rétegű festékbevonatot kap, beleértve az epoxi alapozót és az akril zománcot.
  • Opcionális felszerelések: Melegvizes mosás, mosószer- és fertőtlenítőszer-adagolás, porlasztó lándzsa, hátsó lábtartók.
  • Tartozékok: Pótalkatrész katalógus, üzemeltetési és karbantartási kézikönyv, CE-megfelelőségi nyilatkozat.

Részletes leírás:

A berendezés a következő alapvető részekből áll:

TARTÁLY

Az alváz fülkéjének tengelyein a tömegek megfelelő eloszlásának fenntartása érdekében a tartály 2 oldalsó, egymással összekapcsolt tartályból áll, amelyek a tiszta vizet tartalmazzák, valamint egy központi tartályból, amely a mosókamrából érkező szennyezett vizet tartalmazza. Ez az előírások által az egyes tengelyekre előírt súlykorlátozások betartása mellett biztosítja a jármű biztonságos kezelését a kukamosó teljes munkaciklusa alatt.

A tartály négyszögletes alakú, megerősítő bordákkal ellátott, AISI 304 rozsdamentes acéllemezből készült, geometriai kapacitása 2000 l - 4000 l - 6000 l - 7000 l. Minden rekesz keresztirányú hullámtörőkkel van ellátva.

 A következők teszik teljessé a tartály felszerelését:

  • Külső oszlopos szintjelző a tiszta víz töltöttségének kijelzésére;
  • Akna az ellenőrzéshez és a tisztításhoz műanyag fedéllel a tiszta vizes rekeszben a mosás után;
  • Műanyagfedéllel ellátott ellenőrző és tisztító aknák az öblítővíz oldali rekeszekben;
  • Kézi golyóscsap a frissvíz-ellátáshoz;

Kézi golyóscsap a szennyezett víz elvezetéséhez.

MOSÓKAMRA

STRUKTÚRA

A szerkezet alumínium profilokból készült, belülről alumínium panelekkel burkolva.

SZENNYVÍZGYŰJTŐ TARTÁLY

A tartály alsó részének feladata a kukákban található szennyezett víz és hulladék összegyűjtése és tárolása. A csőrendszerben Aisi 304-es hálós szűrő található a hulladékok kiszűrése érdekében.

ALSÓ AJTÓ

A mosókamra alsó-hátsó részén (a piszkosvíz-gyűjtőtartály helyzetének megfelelően) egy teljesen lezárt hátsó ajtó található a tartály gyors és egyszerű ellenőrzése és tisztítása érdekében. A vízzáróságot gumitömítés biztosítja.

SZENNYEZETTVÍZ-SZIVATTYÚ

Hidraulikusan hajtott szivattyú, a szennyezett vizet a gyűjtőtartályból a központi tartályba szállítja. Áramlási sebessége 100 l/perc.

 

TARTÁLY-BILLENTŐ BERENDEZÉS

A kukák beakasztására és billentésére szolgáló eszköz a berendezés hátsó részén van elhelyezve, és alkalmas a DIN-szabványnak megfelelő oldalsó csapokkal ellátott, 660 l-től 1100 l-ig (a

4000-6000-7000 l-es, speciális mosókamrával ellátott modellek esetében 1700 l-es kukák is) rendelkező kukák felvételére, emelésére és forgatására. 

A 120 l - 240 l - 360 l-es tartályokhoz fésűs csatlakozórendszer is rendelkezésre áll.

Rendszerünkkel egyszerre 2 db 120 l - 240 l - 360 l-es tartály rákapcsolása és mosása lehetséges.

A készülék szerkezete rozsdamentes acélból készült, és hidraulikus hengerekkel van felszerelve, amelyek lehetővé teszik a mozgását; a forgatás hidraulikus meghajtással történik, amely biztosítja a sima és folyamatos mozgást.

A kezelő a mosótartály jobb hátsó részén elhelyezett vezérlőpanelről felügyelheti a teljes ciklust.

A működési ciklus a következő:

1)         A hátsó ajtó kinyitása;
2)         A tartályok függőleges felemelése a talajról;
3)         A kukaforgató berendezés forgatása a mosócellában;
4)         Az ajtó bezárása;
5)         A mosási ciklus elindítása.

A készülék végállásának vezérléséhez a készülék forgástengelyére egy érzékelők által vezérelt eszköz kerül felhelyezésre.

 

 MELLÉKHAJTÓMŰ

A teljes ciklus a TLT egységen keresztül, a vezérlőpanelen található gombbal aktiválható. A mellékhajtás közvetlenül a jármű sebességváltójához van csatlakoztatva.

HIDRAULIKUS RENDSZER

A kukamosó berendezés hidraulikarendszere, amely a berendezés különböző funkcióit és alkatrészeit mozgatja, két különálló körre van osztva, amelyeket egy váltószelep segítségével felváltva vezérelnek:

  • 1 db a mosóberendezésekhez és a szállítószivattyúhoz.
    1 db a tartályfordító berendezéshez és annak minden fázisához.

Mindkét kör a nyugalmi fázisban a tartályba való visszatérésre szolgáló külön mágnesszelep segítségével tehermentesül; és egy megfelelően kalibrált nyomáscsökkentő szelep is védi. A két kört egy hidraulikus szivattyú táplálja, amely közvetlenül a mellékhajtáson működik, független szívó- és nyomócsővel. A hidraulikamotorok lefolyásának kivételével minden visszatérő olaj a hőcserélőn, majd a tartályon elhelyezett szűrőn keresztül halad át. A 100 vagy 200 liter hidraulikaolaj kapacitású tartály a vezetőfülke mögötti rekeszben, a hidraulikaszivattyúknál magasabb szinten helyezkedik el. Belső válaszfalakkal van felszerelve, hogy megkönnyítse a szennyeződések ülepedését, és kiküszöbölje az olaj visszatérésekor fellépő habzást és turbulenciát. A tartály egy leeresztő szeleppel, szintjelzővel és egy légtelenítő szűrővel is fel van szerelve, amelyet szintén a feltöltéshez használnak.

A következők teszik teljessé a rendszert:

  • Nyomásmérők a fő körök nyomásszabályozásához;
  • Nyomásszabályozó szelepek minden egyes főkörben;
  • Visszatérő szűrő;
  • Zárószelepek a hidraulikus hengereken.

 VIZES RENDSZER

A vízrendszer célja a tartályban lévő tiszta víz átvétele, nyomás alá helyezése és továbbítása a végső felhasználási helyekre.

Fő alkotóelemei a következők:

  • Nagyon nagynyomású szivattyú belső és külső mosáshoz, speciális dugattyúkkal, áramlási sebesség 40 liter/perc max. nyomás 120 bar vagy 60 liter/perc max. nyomás 150 bar;
  • Pneumatikusan működtetett szelepek a nyomás alatt álló víz továbbításához a különböző berendezésekhez;
  • Vízszállító rendszer a kívánt felhasználáshoz;
  • Vízszűrő;
  • Nyomáscsökkentő szelep.

A mozgást egy hidraulikus motor biztosítja, amelyet a berendezés mellékhajtóművéhez csatlakoztatott szivattyú hajt.

MOSÓBERENDEZÉS

BELSŐ MOSÓRENDSZER

A tartályok belső mosását két önmozgó fej végzi. A mosási ciklus során ezek a fejek függőleges mozgást végeznek a tartályok falai mentén, és a jobb tisztítás érdekében magasan maradnak. A mosási idő 5 és 30 másodperc között választható és megismételhető. A belső mosás során, ha csak az van kiválasztva, az ajtó nyitva maradhat.

KÜLSŐ MOSÓRENDSZER

A tartály külső falainak mosása a belső falak mosását követően történik, és a mosótartály belső falaira és a felső ajtóra rögzített speciális, lapos szórású fúvókákkal történik. A rudak elhelyezése, valamint a fúvókák teljes száma a mosandó tartályok tartományának megfelelően történik. A víznyomás és a fúvókák típusa lehetővé teszi a tartály külső felületének megfelelő tisztítását, különös tekintettel a szennyeződésre leginkább hajlamos területekre. Az érintőképernyőn egy ikon lehetővé teszi a mosási ciklus kiválasztását: belső (alapbeállítás), belső vagy külső mosási ciklus. A mosás két ágra oszlik, az alsó és a felső ágra, amelyek felváltva működnek.

ELEKTROMOS RENDSZER

Az elektromos rendszer felügyeli az összes mágnesszelep és biztonsági berendezés működését. A paraméterbeállítások a berendezés jobb oldalán található érintőképernyős monitoron keresztül programozhatók, amely az elektromos szekrényben található PLC-hez van csatlakoztatva. Az egész rendszer védőbiztosítékokkal van felszerelve.

Az elektromos rendszerhez tartozik egy fehér fényű munkalámpa a működési terület éjszakai megvilágítására, valamint 2 narancssárga forgó lámpa (egy a jármű elején és egy a hátulján) a berendezés működési fázisának jelzésére. A berendezés fel van szerelve a hatályos KRESZ által előírt összes világító- és jelzőberendezéssel is, amelyek úgy vannak elhelyezve, hogy a lehető legjobb láthatóságot biztosítsák.

 

 PNEUMATIKUS RENDSZER

A berendezés pneumatikus rendszere az összes mozgatandó berendezést nagynyomású levegővel látja el, amelyet általában 6 barra állítanak be. A járművet ezért mindig fel kell szerelni egy kompresszorral.

A levegőellátás a különböző járműveken található kiegészítő felhasználói légszivattyús modulokon keresztül történik, az egyes gyártók által a szerelők számára kiadott kézikönyvben megadott jelzések szerint.

A kör egy beépített nyomáskapcsolóval ellátott nyomásszabályozóból is áll, amely a gép megfelelő működéséhez szükséges tényleges nyomást szabályozza a rendszerben.
Ezután az összes levegőt az elosztó belsejében továbbítják, amely elektromosan vezérelt szelepekből áll, amelyek feladatuktól függően lehetnek monostabilak, bistabilak vagy zárt középpontú bistabilak. Ezeknek a szelepeknek az a feladatuk, hogy a levegőt a berendezés különböző felhasználási területeihez juttassák.

 VEZÉRLŐPANEL

A vezérlőgombok és a berendezés vezérlőberendezései a berendezés hátulján, a mosókamra jobb oldalán található érintőképernyőn találhatók. Minden kezelőszervet megfelelő ikonok jeleznek. A kezelőszervek a következők:

  • kukabetöltő gomb;
  • mosási ciklus indító gomb;
  • mosás kiválasztása: csak belső (alapbeállítás) vagy belső és külső mosás;
  • ember-jelenlét gomb;
  • a szemetes kiürítő gomb;
  • fertőtlenítőszer-választó (opcionális);
  • mosószer-választó (opcionális);
  • tárcsaválasztó (opcionális);
  • melegvíz-választó (opcionális);
  • Kiegészítő behelyezés.

Az összes szenzorvezérlő és az általános felszerelés-paraméter oldal is megtalálható az érintőpanelen.  Egy másik kezelőpanel a jármű vezetőfülkéjében van felszerelve, de érintőképernyő nélkül. Ezen a panelen a következő gombok találhatók:

  • A mellékhajtómű beállítógombja
  • Kiegészítő behelyezés
  • Vészhelyzeti gomb
  • Munkalámpa és forgó jelzőfény aktiválása
  • Tömlőtekercs-választó (opcionális)

FESTÉS:

A következő festési folyamatokon megy át a tartály:

  • mosás zsírtalanító szerekkel;
  • 2 réteg epoxi alapozófesték - 80 mikron;
  • 2 réteg akril zománc - 60 mikron
  • 60°-os kemencében történő szárítás - 60 perc.

OPCIONÁLIS KIEGÉSZÍTŐK

  • Melegvizes mosás
  • Mosószer
  • Fertőtlenítőszer
  • Naspo porlasztó lándzsával
  • Hátsó lábtartók

FELSZERELTSÉG

  • Pótalkatrész katalógus
  • Üzemeltetés és karbantartás
  • CE-megfelelőségi nyilatkozat